Laminaatide ja lumineeride paigaldamine

Mis on lumineerid?

Lumineerid on üliõhukesed, kontaktläätsede paksused plaadid, mis fikseeritakse hammastele ilma lihvimiseta. Põhimõtteliselt sarnanevad need laminaatidega, kuid on tõhusamad, täiustatud ja ohutud. Need näevad välja loomulikumad ja just seetõttu nimetatakse neid Hollywoodi laminaatideks. Nende loojatel oli ülesanne luua Hollywoodi naeratus pikkadeks aastateks, kahjustamata seejuures hambaid.

Kui teil on veel küsimusi lumineeride kohta, siis küsige neid siin

Lumineeride paigaldamise eelised

Lumineerid aitavad lahendada hammaste esteetika

Hambaemaili erosioon

Hammastelt kildude eemaldumine

Hammaste vahede korrigeerimine

Hammaste värvuse muutus

Hammaste ebaühtlane kuju

Lumineeride paigaldamise etapid

1. etapp

Kõigepealt viiakse läbi suuuuring ja professionaalne puhastus. Kui on olemas õõnsused või põletikulised seisundid, siis ravitakse hambaid ja igemeid. Lumineeride toon valitakse nii, et see oleks võimalikult lähedane looduslikule värvile.

2. etapp

Hambad on lihvitud. Selles etapis karestab hambaarst hammaste pinna, et tagada lumineeride parem haardumine pinnale. Protseduur ei nõua anesteesiat, kuna hammaste tundlikke osasid ei mõjutata.

3. etapp

Hambajäljed võetakse ja saadetakse tootja laboratooriumi. Seejärel peate ootama, kuni vineerid valmistatakse ja need kliinikusse jõuavad. See protsess võtab tavaliselt kuni 3 nädalat.

4. etapp

Pärast saabumist paigaldatakse lumineerid spetsiaalse liimiga, mis sisaldab fluoriidi, et paremini kaitsta emaili.

Mis on laminaadid?

Need on õhukesed keraamilised katted, mille abil on võimalik märkimisväärselt parandada hammaste värvust, kuju ja proportsioone.

Kui teil on veel küsimusi laminaatide kohta, siis küsige neid siin

Laminaatide paigaldamise eelised

Laminaate kasutatakse järgmistel juhtudel.

Pragunenud email ja laastud, mis tulenevad hamba mehaanilisest kahjustusest või nõrgestatud emailist.

Lüngad ja lõhed hammaste vahel (diastema ja trema), mis on kaasasündinud või põhjustatud ühe või mitme hamba kaotusest.

Kollased või tumedad hambad, mida ei saa valgendada või mis on liiga tundlikud. Plekid ja emaili erosioonid.

Kerge hambumus ja hammaste kõverus. Kaldunud, pööratud hambad ja muud väiksemad anomaaliad.

Hammaste füsioloogilise kuju muutumine, suurenenud emaili tundlikkus.

Erinevad kõrvalekalded hammaste suuruses või kujus, kaasasündinud anatoomilised kõrvalekalded hambakroonide või hambajuurte konfiguratsioonis.

Laminaatide paigaldamise etapid

1. etapp

Kõigepealt uuritakse suuõõnt ja puhastatakse see professionaalselt. Kui esineb kaaries või põletikuline seisund, viiakse läbi ravi. Valmistatakse mudelid, et patsient saaks hinnata, milline tulemus teda ootab.

2. etapp

Hambad on lihvitud. Selles etapis karestab arst hammaste pinna, et tagada vineeride parem haardumine pinnale. Protseduur ei nõua anesteesiat, kuna lihvimine ei mõjuta hammaste tundlikke osasid.

3. etapp

Hambajäljed võetakse ja saadetakse tootja laboratooriumi. Seejärel peate ootama, kuni laminaadid valmistatakse ja need kliinikusse jõuavad. See protsess võtab tavaliselt kuni 3 nädalat.

4. etapp

Kui vineerid on kohale jõudnud, paigaldatakse need spetsiaalse liimiga, mis sisaldab fluoriidi, et kaitsta paremini emaili.

Broneeri aeg konsultatsioonile

Konsultatsiooni viib läbi dr. Irina Traksler

Vaadake, mis teile kõige paremini sobib

Hambalaminaadid

Lumineerid hammastele

“Olgu teie hambad
          ilusad ja terved,
Naerata, see sobib Sulle!”

Irina Traksler - laminaatide ja lumineeride paigaldamine

Enne / Pärast

Patsientide tagasiside - Dr Irina Traksler

Hinnakiri

  • Konsultatsioon al € 30
  • Panoraamülesvõte (2D) € 29
  • 3D-ülesvõte (alumine ja ülemine lõualuu) € 80
  • Kirjalik ravi- ja proteesimisplaan € 55
  • R2GATE kirurgilise šablooni planeerimine (3D-ülesvõte ja ülitäpsed jäljendid) € 190
  • Süstitav tuimastus € 16

Korduma kippuvad küsimused

Täiesti valutu. Hammaste eelnev ettevalmistus ei eelda suurt sekkumist ja seda tehakse ainult hambaemaili piirkonnas. Patsiendi soovil saab võimaliku ebamugavustunde leevendamiseks teha kohaliku tuimastuse.

Keraamilised laminaadid ja lumineerid kinnitatakse spetsiaalse tehnoloogiaga ja kasutades kvaliteetseid hambaravi materjale, mistõttu on nende lahti tulek välistatud.

Laminaadid ja lumineerid valmistatakse spetsiaalses laboris ja me võtame täieliku vastutuse nende kvaliteedi ja usaldusväärsuse eest. Laboris töötavad pikaajalise kogemusega hambatehnikud, kes tõstavad regulaarselt oma kvalifikatsiooni ning läbivad koolitusi, et töötada uute materjalide ja tehnoloogiatega. Garantii kehtib siiski ainult juhul, kui järgitakse laminaatide hoidmise tingimusi: ei tohi närida pähkleid, avada hammastega pudeleid ega närida tugevaid esemeid. Samuti soovitame tungivalt kasutada öösiti kaitsvat hambakapet, et vältida laminaatide kahjustamist võimaliku bruksismi korral.

Jah, vastunäidustused on. Laminaate ja lumineere ei soovitata paigaldada inimestele, kellel on vale hambumus või bruksism. Laminaate ja lumineere ei soovitata paigaldada ka juhul, kui üle 50% hammastest on lagunenud. Kaariese ja teiste hambaprobleemide korral on vajalik esmalt nende ravi.

Lamineerimise nüüdisaegsed tehnoloogiad ei nõua sügavat lihvimist. Meie arstid valmistavad hambaemaili ette mikroskoobi all. Hambaemaili lihvitakse 0,3–0,5 mm piires.

Pärast laminaatide või lumineeride paigaldamist võib suus olla harjumatu tunne, kuid see möödub väga kiiresti. Diktsioon muutub väga harva, aga kui see juhtub, siis võtab harjumine tavaliselt aega paar päeva.

Laminaate ja lumineere tuleb samamoodi nagu hambaid pesta kaks korda päevas. Kasutada tuleb hambaniiti. Ei ole soovitatav kasutada hambatikke, närida tugevaid esemeid, tarbida suure toiduvärvide sisaldusega jooke ega toite. Kord poole aasta jooksul soovitame käia oma hambaarsti juures ja kanda öösiti kaitsvat hambakapet.

Laminaatide ja lumineeride maksumust mõjutavad mitmed tegurid. Peamised neist on materjali maksumus ja valmistamise viis. Keraamiliste laminaatide valmistamine nõuab hambaarstilt ja hambatehnikult suurt professionaalsust ning on ajamahukas.
Esmalt tehakse hammaste jäljend, mille järgi valmistab hambatehnik käsitsi kiht kihi haaval tulevase plaadi. Protsess lõpeb laminaadi valmistamisega põletusahjus. Õhukese, silmale loomulikust hambast eristamatu laminaadi valmistamine on seega võrreldav ehete valmistamisega – töö peab olema niivõrd professionaalne ja täpne. Muidugi ei saa selline töö olla odav!

Broneeri aeg

Kui te ei leia sobivat hambaraviteenust või visiidi aega, siis helistage meie registratuuri telefonil +372 664 4066