Proteesimine

Hambaproteesid muudavad elu paremaks, sest välimuse taastamine on enesekindluse taastamine Hambakliiniku

N.E.W Dental Clinic kvalifitseeritud arstid täiustavad pidevalt oma professionaalseid oskuseid ja on seetõttu võimelised tegema igasuguseid hammaste proteesimisi, alustades kõige lihtsamatest konstruktsioonidest ja lõpetades implantaatidele erinevate kroonide ja sildade paigaldamisega.

Taastame mugavuse söömisel ja kauni naeratuse

Proteeside liigid

Tänapäeval kasutatakse mitmesuguseid üksteisest erinevaid hambaproteese. Et neist aru saada, tuleb tutvuda proteeside peamiste erinevustega.

Eemaldatavad proteeside konstruktsioonid

Mitte-eemaldatavad proteeside konstruktsioonid

Hamba taastamine või asendamine on näidustatud, kui patsiendil on:

Ettevalmistus proteesimiseks

Et patsiendil saavutada pärast proteesimist soovitud tulemus, tuleb suuõõs ja hambad protseduuriks õigesti ette valmistada. Selleks teeb arst järgmist.

Hammaste proteesimise maksumus meie kliinikus

Hammaste proteesimise maksumus varieerub üsna suurel määral ja seda mõjutab mitu tegurit.

Hammaste proteesimise näited

“Olgu teie hambad
          ilusad ja terved.
Naerata, see sobib Sulle!”

Mihhail Kuzmitš, kirurg-implantoloog

Maksumus

 • Täiskeraamiline hambakroon / laminaat E-max al € 650
 • Osaliselt eemaldatav protees al € 600
 • Täisproteesid al € 800
 • Büügelproteesid al € 900
 • Ajutine laborikroon € 100
 • Ajutine hambakroon al € 50
 • Öine hambakape € 250
 • NB! Ravi lõplik maksumus oleneb hammaste seisukorrast, lisavahendite ja materjalide kasutusest.

Garantii

Eestis osutatakse meditsiinilisi teenuseid võlaõigusseaduse 41. peatüki alusel. See seadus ei määratle meditsiiniliste teenuste osutamisel garantii mõistet. Võlaõigusseaduse järgi ei saa meditsiinilisi teenuseid osutav isik lubada patsiendi tervenemist või protseduuride edukust. Rääkida saab üksnes prognoosist. Meditsiiniline prognoos on haiguse tõenäolise kulu ja arengu ennustamine, mis põhineb patoloogiliste protsesside ja haiguse kulgemise seaduspärade tundmisel.

Samas laieneb garantii teatud toodetele, mida kasutatakse või valmistatakse hambaravi teenuse osutamise käigus. Need tooted on kooskõlas seadustega meditsiiniseadmed ja käivad meditsiiniseadmete seaduse regulatsioonide alla.

Patsiendi suhu paigaldatavate meditsiiniseadmete hulka kuuluvad järgmised.

 • Hambatehnika laboris valmistatud hambaproteesid
 • Puuduvate hammaste asendamiseks kasutatavad implantaadid
 • Hambumuse korrigeerimiseks kasutatavad eemaldatavad ja mitte-eemaldatavad aparaadid (nt breketid)

Patsiendi suhu paigaldatavate meditsiiniseadmete (hambaproteeside, implantaatide ja ortodontiliste aparaatide) nõuetekohase valmistamise eest vastutab nende seadmete tootja (hambatehnika labor, tootmistehas jne).

1 aasta

Mitte-eemaldatavad hambaproteesid (hambakroonid, sillad, laminaadid, täidised) Garantii ei kehti ajutistele mitte-eemaldatavatele hambaproteesidele

6 kuud

Osaliselt või täielikult eemaldatavad hambaproteesid ja eemaldatavad ortodontilised aparaadid Garantii ei kehti toodetele, mis on valmistatud vaakumsurvevalu meetodil (valgendamise hambakaped, Essixi reteinerid, ajutised surveproteesid, öised hambakaped jne).

2 aastat

Implantaadid

Kuna garantii kehtib ainult toodete tehnilisele teostusele, siis ei kehti garantii järgmistel juhtudel:

Korduma kippuvad küsimused

Kõik oleneb luukoe atrofeerumise tasemest. Pärast lõualuu seisundi ja konkreetse patsiendi olukorra igakülgset hindamist määrab arst kõige optimaalsema ravi. Kui atrofeerumine on väga suur, siis tehakse luukoe kasvatamise protseduur või sinus lifting. See protseduur tähendab patsiendile lisakulusid.

Meie kasutatavate implantaatide kinnitumise õnnestumise tõenäosus on 96–99,6%. Tõenäosus, et implantaat ei kinnitu ja see tuleb hiljem eemaldada, on olemas, kuid üldjuhul on see väga väike. Peamine põhjus on see, et ei järgita implantoloogi soovitusi. Teine põhjus on rasked kroonilised haigused, mille kohta konsultatsiooni ajal teilt kindlasti küsitakse.

Kirurgilise šablooni kasutamisega implantatsiooni protseduur kestab 30–60 minutit. Suurema osa ajast võtab ettevalmistus. Protseduur ise kestab 5–10 minutit. Kirurgiline šabloon võimaldab protseduuri teha ilma igemete läbilõikamiseta ja vältida implantaatide positsioneerimisel lisainstrumentide kasutamist. Patsiendi suhu paigaldatakse eelnevalt valmistatud personaalne kirurgiline šabloon ja sisselõikega tehtud spetsiaalse kanali kaudu paigaldatakse igemesse implantaat.

Implantaadi paigaldamise protseduur on täiesti valutu. Seda tehakse kohaliku tuimastusega. Sellest piisab, et patsient ei tunneks valu. Patsientidel, kes ei talu igemesse tehtavat süsti, kasutame valuvaigistavat geeli. Sama geeli kasutatakse laste hambaravis. Kui tuimastuse mõju kaob, siis võivad patsiendid tunda igeme sisselõike kohas valulikkust. Sel juhul soovitame võtta valuvaigistit.

Sellist proteesimise meetodit nimetatakse hambaproteeside implantaatidele kinnitamiseks või All-on-4 või All-on-6, olenevalt paigaldatavate implantaatide arvust. Implantaatidele kinnitatakse individuaalsed mitte-eemaldatavad hambaproteesid. See on proteesimise tänapäevane meetod, mis on meie kliinikus kättesaadav. Olenevalt teie eelarvest saame pakkuda erinevaid implantaatidele kinnitatavate hambaproteeside pakette. Broneerige meie juures konsultatsioon ja räägime neist võimalustest täpsemalt.

Meie kliinikul on sõlmitud leping Tervisekassaga. Kindlustus võib osaliselt hüvitada hambaimplantaadi paigalduse. Pensionäridele hüvitatakse 260 eurot ning rasedatele ja alla aastaseid lapsi kasvatavatele naistele 85 eurot. Kõikidele teistele Tervisekassa kindlustusega patsientidele hüvitatakse 40 eurot aastas. Täpsemalt saate hüvitiste kohta lugeda Tervisekassa kodulehelt.

Ravi eest järelmaksuga tasumiseks on vajalik vaid teie nõusolek. Saate vormistada järelmaksu kuni neljaks aastaks ja tasuda osamaksetena. Vormistamine toimub meie kliinikus.

Jah. Kindlasti! Kõikidele patsientidele, kes soovisid kampaania ajal saada arsti vastuvõtule, tagame selle, et ravi hind ei muutu. Seda ka juhul, kui konsultatsioon toimub pärast eripakkumise lõppemist. Lisaks jääb patsientidele õigus saada konsultatsiooni käigus tasuta kompuutertomograafia ja 3D-ülesvõte. Juhul, kui patsient ei sõlmi ravi osutamise lepingut ega vali ühte kolmest paketist, siis ei ole tal õigust saada endale tomograafia tulemusi. Sel juhul tuleb ülesvõtete eest tasuda 73 eurot.

Broneeri aeg

Kui te ei leia sobivat hambaraviteenust või visiidi aega, siis helistage meie registratuuri telefonil +372 664 4066